Firminis stilius
Firminis stilius – tai vizualų rinkinys, apibrėžiantis jūsų prekės ženklo stilių ir dizainą. Firminį stilių sudaro viskas nuo logotipo, šriftų ir spalvų derinių, grafinių elementų bei jų sprendimų iki nuotraukų stiliaus, ikonų ar iliustracijų. Tai yra tai, kaip prekės ženklas bus matomas ir išreiškiamas vaizdais.
Firminio stiliaus kūrimas
Įmonės firminis stilius – itin kompleksišas ir sudėtinis dalykas. Tam, kad jį sukurti, reikia ne tik didelio meistriškumo, bet ir kantrybės. Vizualų strategija, kuri santykiautų, veiktų tarpusavyje ir išliktų aktuali kiek įmanoma ilgiau – toks yra pagrindinis tiklsas, kuriant firminį stilių. Sukurti tokią sistemą užtrunka pakankamai nemažai laiko, todėl firminio stiliaus kūrimo kaina gali pasirodyti gan didelė. Nors kiekvienas specialistas savo laiką vertina skirtingai, firminio stiliaus sukūrimas įmonei yra ne vienos ir ne dviejų dienų darbas.
Firminio stiliaus sukūrimo paslaugą jums gali ir turėtų teikti tik kvalifikuoti grafikos dizaineriai, kurie specializuojasi tokių vizualinių strategijų kūrime. Kuriant firminį stilių, reikalingas ne tik maketavimo ir programų valdymo išmanymas, bet ir gerai išlavintas skonis, domėjimasis naujausiomis tendencijomis, kūrybiškumas, idėjų perteikimas vaizdu ir sugebėjimas daugialypius vizualus apjungti į vieną, veikiančią dizaino strategiją. Taip pat svarbu, kad dizaineris, kuriantis įmonės stilių, atsivželgtų į jo dalių panaudojimą ateityje, adaptacijas.
Kuriant ir formuojant įmonės firminį stilių, didžiausią laiko dalį užima pasiruošimas. Norint sukurti išskirtinį, prekės ženklui tinkantį, pridėtinę vertę kuriantį vizualinį identitetą, labai svarbu susirinkti kuo daugiau informacijos. Aš pati pirmiausia pradedu nuo aiškaus poreikio išsiaiškinimo, nes mano klientas – beveik visais atvejais yra savo, o ne mano srities specialistas, todėl jam be mano pagalbos tikrai sudėtinga papasakoti ir išreikšti savo viziją. Tai galima lengvai išsiaiškinti klausimynais ir pokalbiais, pavyzdžiais, atmetimo būdu ir pan.
Įmonių firminis stilius
Firminis stilius, vizualinis identitetas, brandbook’as, stiliaus gidas… pavadinimų daug, bet reikšmė ta pati. Iš esmės, tai skirtingi pavadinimai, vadinantys tą pačią vizualų sistemą, kuri yra formuojama prekės ženklui. Tad tikrai nesuklysite, jei firminį stilių pavadinsite vizualiniu identitetu ar stiliumi – aš pati šią prekės ženklų dalį vadinu visaip. Galbūt tik išskirčiau brandbook’ą ir stiliaus knygą – šiomis sąvokomis būtų galima vadinti ne kiek pačią vizualią sistemą, kiek tos sistemos aprašą – gidą. Visas sukurtas firminis stilius ir apibrėžtos spalvos, šriftai, grafiniai elementai yra dokumentuojami ir aprašomi stiliaus knygose (brandbook’uose). Anksčiau, kai dar mokiausi, dar buvo nenumirusi tendencija savo įmonės stiliaus knygą atsispausdinti ir prabangiai įrišti. Šiandien gi, kai viskas tik skaitmenizuojama, bent jau mano klientai paruošti brandbook’o spausdinimui nebeprašo. O gaila – tokią stiliaus knygą, bent jau man, turėti būtų tikrai malonu. Galbūt čia tik mano romantika. 😁
Firminį stilių turi visi prekių ženklai. Net jeigu tas stilius nėra niekur sudokumentuotas ar paimtas ir sukurtas vienu prisėdimu – kiekvienas prekės ženklas turi savo naudojamą spalvyną ir visus kitus vaizdus, kurie tinka ir kartojasi komunikacijoje. Vietinė kaimo parduotuvė turi savo stilių, sostinės restoranas savo, o aš – dizaino paslaugas teikianti specialistė – savo. Firminis stilius leidžia mums išsiskirti iš kitų ir iškomunikuoti dalį savo prekės ženklo, veiklos vertybių. Net jeigu jis nėra kurtas profesionaliai, toks stilius egzistuoja kiekvienoje veikloje.
Mano portfolio
Firminio stiliaus svarba įmonei
Firminio stiliaus svarba įmonei yra tikrai didelė. Dizaino sistemos turėjimą aš prilyginu bet kokiems kitiems procesų optimizavimams – kiek laiko ir lėšų susitaupo, kai prekės ženklas turi savo stiliaus vadovą! Vieną kartą sugalvotos sistemos veikia daugumoje atvejų, sutrumpina įmonės įvaizdžių besirūpinančių dizainerių darbo dieną, išlaidas laisvai samdomiems specialistams ir! kartais net pats direktorius gali lengvai paleisti vizualą, neturėdamas jokio dizaino išmanymo. Viskas priklauso nuo firminio stiliaus strategijos ir paruošimo kokybės.
Esu sutikusi klientų, kurie manė, kad firminis stilius įmonei – tik prestižo reikalas. Taip pat teko bendrauti ir su tais, kurie pradeda nuo dizaino ir mano, kad tai – svarbiausia dalis. Kurie iš jų yra teisūs? Manau, kad nereikia būti ciniškiems ir pripažinti, kad tiesos yra abejose nuomonėse. Manau, kad prestižas turėti išdirbtą ir profesionalų firminį stilių yra lengviau pasiekiamas, negu atrodo. Na, o ar reikėtų verslą pradėti nuo dizaino – irgi galima ginčytis.
Viena mėgstamiausių mano citatų:
Firminis stilius ne tik optimizuoja procesus ir taupo žmogiškuosius išteklius. Nepamirškime, kad vaizdas – pirmasis dalykas, ką pamato klientai. „Pasitinka pagal išvaizdą, išlydi pagal protą.“ – šis pasakymas tinka ir šiuo atveju. Iš vaizdo yra susidaromas pirmas įspūdis. Taip, mes negalime kontroliuoti, kaip auditorija reaguos į vieną ar kitą dizaino sprendimą, tačiau galime treniruoti auditoriją ir įteigti kaip jai reaguoti reikėtų. Turiu omenyje, kad firminis stilius ir jo pastovumas kuria pasitikėjimą prekės ženklu. Vaikiškas pavyzdys, kurį visad naudoju šiam argumentui pailiustruoti: įsivaizduokite, kad jūsų mylimas prekės ženklas (nesvarbu tai drabužių parduotuvė, kosmetikos gamintojas ar bet kas kitas) vis keičiasi, kinta ir nebūna pastovumas. Vieną dieną įeinate į puslapį apsipirkti – ten kitokios spalvos, šriftai, atnaujintas logotipas. Užsukate už pusmečio – nebeatpažįstate – dabar prekės ženklas vėl kitoks ir, galbūt, nebetaip patinka jo vizuali komunikacija, kaip patiko anksčiau. Kaip klientas liekate nusivylęs, nors ir atrodė, kad prekė svarbiau už dizainą, na, bet tos pakeistos etiketės ar kitos detalės – jau nebe jūsų tema. Išvada: pernelyg dažnas stiliaus atnaujinimas, nepastovumas, mėtymasis ir tendencijų vaikymasis nekuria pasitikėjimo jūsų prekės ženklu. Na, o pastovumas ir aiškus savo stiliaus turėjimas bei jo laikymasis – ne tik kad sukelia atvirkštinę reakciją, bet ir papildomai formuoja autoritetą.
Firminis stilius kuria atpažįstamumą. Kuris prekės ženklas nenori ypatingo auditorijos dėmesio, atpažįstamumo ir pranašumo prieš konkurentus? Apple logotipą galėtų nupiešti iš atminties visi – netgi tie, kurie niekada nėra laikę jų jokio įrenginio rankose. Kažin ar būtų galima tai pasiekti, jei prekės ženklas nesilaikytų tam tikrų vizualios komunikacijos taisyklių ir neturėtų savotiško, ypatingai solidaus ir technologiško įvaizdžio. Pamačiusi tamsiai žalios ir raudonos derinį iš karto pagalvoju apie Eurovaistinę, LIDL prekybos centro reklamų televizijoje nesumaišysi su jokiu kitu prekybos centru, o ryškiai oranžinė spalva man visada asocijuojasi su mano naudojamu banku Swedbank. Tokia ta vizualinio identiteto galia.
Firminis stilius formuoja klientų lojalumą. Mes nejučia tapatiname save su prekių ženklais ir jų kuriamu vaizdu, jausmu ir vizijomis. Bet koks nuoseklus firminis stilius užtikrina, kad mūsų tikslinė auditorija po truputį pradės tapatinti save su mūsų prekės ženklu, taps lojalūs ir naudosis paslaugomis/pirks prekes, neieškant jokių pakaitalų. Nors tai tiksliai pamatuoti sunku, vaizdai ir stiliai yra aplink visur, todėl kvaila būtų manyti, kad prekės ženklo išvaizdos visuma nėra svarbi ar neneša jokios pridėtinės vertės. Kurdama firminius stilius visada diskutuoju su klientu ir bandome sukurti tokią stilistiką, prie kurios norėtųsi tapatintis.
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Kas įeina į firminio stiliaus kūrimą?
Nėra vieno teisingo sąrašo, kuris aprėptų firminio stiliaus dalis. Kiekvienas verslas turi skirtingus vizualius poreikius. Vienam prekės ženklui sukūriau firminį stilių iš 5 dalių, kitam – iš 20. Vieniems verslams reikalinga numatyti pakuotės dizainus, parodų stendus, žurnalų reklaminius maketus, o kitiems svarbiau yra sukurti socialinių tinklų stilių, plakatus ir, pavyzdžiui, vizitines korteles. Tačiau teisinga suprasti, kad beveik į visų prekių ženklų firminio stiliaus sukūrimą įeina:
- Logotipas
- Spalvų deriniai komunikacijai
- Šriftų deriniai komunikacijai
- Grafiniai elementai, apibrėžiantys prekės ženklo tapatumą
- Socialinių tinklų stilius
- Reklaminių banerių dizainas
- Nuotraukų ir fotosesijų, rekvizitų bendras stilius
- El. pašto parašas
Kiti firminio stiliaus elementai, kaip jau ir minėjau, priklauso nuo verslo veiklos ir poreikio. Į firminio stiliaus sukūrimą taip pat gali įeiti tokie dalykai kaip:
- Pakuočių, etikečių dizainas
- Vizitinių, rekvizitų kortelių dizainas
- Plakatų dizainas
- Reklaminių žurnalų maketų dizainas
- Akreditacijų dizainas
- Lankstinukų, brošiūrų, katalogų dizainas
- Automobilių apklijavimo stilius
- Drabužių, uniformų stilius ir dizainas
- Kanceliarinių prekių stilius ir dizainas
ir taip toliau. Kaip ir jau minėta – firminio stiliaus apimtis priklauso tik nuo verslo poreikio, kuris dažnu atveju yra skirtingas ir verslo veikla padiktuoja tuos skirtumus.
Reikia firminio stiliaus ar jo dalių?
Užpildykite užklausą, padiskutuosime ir nuspręsime, kurios firminio stiliaus dalys jūsų veiklai šiuo metu yra reikalingiausios. O tada viską realizuosime ir galėsite išnaudoti tapataus firminio stiliaus teikiamas naudas verslui.
Koks firminio stiliaus kūrimo procesas?
Firminio stiliaus kūrimo procesas yra ilgas ir kruopštus darbas, kuris įvyksta tik tuo atveju, jei dizaineris ir klientas bendradarbiauja. Kiek kūriau firminių stilių – niekada nesisekė gerai su klientais, kurie nėra suinteresuoti ir nedalyvauja procese. Nors grafikos dizaineris yra specialistas, siūlantis firminio stiliaus sukūrimo paslaugą, šios paslaugos suteikimas turi realizuotis tik esant glaudžiam ryšiui su klientu ir jo verslu. Visi mes esame savo sričių geriausi žinovai, todėl jeigu dizaineriui perduosite reikalingą informaciją ir sugebėsite paaiškinti savo veiklos svarbą – bendradarbiavimas įvyks sėkmingai.
Kaip klientas turėtų įsitraukti? Pavyzdžiui aš visuomet siunčiu savo klientams klausimynus, kuriuose – man rūpimi klausimai. Klientas turėtų į juos pateikti kuo išsamesnius ir nuoširdesnius atsakymus, nes jeigu atsakymai yra „nežinau“, „gal“, „turbūt“, „dar nesugalvojau“ iš verslo savininko, ką gali žinoti svetimas žmogus, šiuo atveju – dizaineris? Teisingai, nieko. Kai nieko nežinai, nieko ir negali pasiūlyti. Čia kaip ALIAS žaidimas – jeigu spėjamą žodį apibūdini kaip įmanoma geriau ir išsamiau, tavo komandos narys greitai ir tiksliai pateikia atsakymą. 😁 Tai jeigu klientas tiksliai atsako į klausimus ir tokiu būdu įvardija savo poreikį – dizaineris gali greičiau ir tiksliau įgyvendinti firminio stiliaus sukūrimą.
Kūrybinis procesas. Jis prasideda tik išsiaiškinus poreikį, tačiau šis etapas – svarbiausias, ar ne? Po klausimyno ir darbų aptarimo, aš, pavyzdžiui, pasileidžiu į kūrybą – ieškau inspiracijų, analizuoju konkurentus, pastebiu jų silpnas ir stiprias vietas, galvoju vaizdines sistemas, kurios jungsis tarpusavyje, kaip jos tai darys, kaip bus galima jas išnaudoti, kur išnaudoti, ar tai bus paprasta ar sudėtinga ir taip toliau. Tada, specialiomis dizainerių programomis yra kuriami vizualai, ruošiami pavyzdžiai, prezentacijos. Tikrinu, ar mano sugalvoti sprendimai veikia tarpusavyje, kaip jie atrodys realybėje, kiek daug jie unikalūs ir tinkantys prekės ženklui, sulyginu su kliento atsakymais ir poreikiu, darau išvadas. Darbo labai daug ir įvairaus, todėl firminio stiliaus sukūrimas netrunka vieną dieną.
Kadangi procesas ilgas ir sudėtingas, kliento įsitraukimas nuo pat pirmo pokalbio keičia daug ką. Pavyzdžiui, sukūrus sistemas ir vizualų strategijas, jas vėliau pakoreguoti ar kurti naujas užtrunka lygiai tiek pat laiko, kiek sukurti naujai. Korekcijos yra reikalingos ir suprantamos – net ir visiškai pasitikint dizaineriu ir dirbant su profesionaliu specialistu, tokių pasitaiko ir pasitaikys visada. Tačiau yra skirtumas tarp minimalių pakeitimų ir visiškai viso koncepto pergalvojimo, nes klientas, pavyzdžiui, pamiršo paminėti kokį nors svarbų aspektą. Dizaineris turi mokėti paklausti, o klientas – atsakyti į klausimą. Tai užtikrina sklandų bendradarbiavimą ne tik kuriant firminį stilių, bet apskirtai atliekant bet kokius įvaizdžio formavimo darbus.
Klientai
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Example Title
Kokia firminio stiliaus kūrimo kaina?
Firminio stiliaus sukūrimo kainos klausimas yra jautrus ir aktualus. Niekas iki galo taip ir nežino, kiek tokia paslauga kainuoja, nes kainų rėžiai nelogiški – nuo 100 iki šimtų tūkstančių eurų. Ir tai yra visiškai normalu – pripažinkime, kad paslaugų sektoriuje (o taip pat ir prekių) nėra vienos tinkamos kainos, nes skirtingi specialistai vertina savo darbą skirtingai. Pavyzdžiui aš firminio stiliaus kūrimo ir formavimo darbus atlieku taip pat pagal savo asmeninį kainyną ir klientams pateikiu individualius pasiūlymus pagal tai, kokios apimties paslaugų paketą jie užsakinėja. Anksčiau minėjau, kad firminio stiliaus sudėtis: kompleksinė. Primenu, kad firminį stilių gali sudaryti tik kelios pozicijos, bet gali sudaryti ir labai daug, tam sąrašui galo nėra.
Verta apmąstyti, kad į kainą dažniausiai įeina ne tik galutinis rezultatas, bet ir tokie dalykai kaip atlikimo terminas bei aptarnavimas. Aš dirbu tik su tokiais klientais, kurie gerbia mane ir mano darbą, todėl stengiuosi, kad komunikacija būtų greita, atvira bei patogi. Nedingstu savaitėm ar mėnesiais, tad to paties tikiuosi iš klientų. Turiu atsakomybės jausmą, to paties noriu ir iš savo klientų. Sumokėti eurai už paslaugą nereiškia, kad vieni su kitais galime elgtis bet kaip, be abipusės pagarbos.
Norite sužinoti mano paslaugų kainą?
Užpildykite užklausą, pasakykite savo firminio stiliaus dalių poreikį ir individualiai jums paskaičiuosiu paslaugų paketą ir kainą.
Mano portfolio
D.U.K
Firminis stilius yra visi elementai, pagal kuriuos prekės ženklą galima atpažinti ir atskirti nuo kitų prekės ženklų. Prekės ženklas yra kur kas daugiau nei logotipas – tai įkūnijimas to, kaip jūsų prekės ženklas suvokiamas per spalvas, dizainą, šriftą ir jūsų istoriją.
Formuojant firminį stilių, svarbu sukurti tai, ką klientai gali iš karto atpažinti ir kas padeda išskirti jūsų prekės ženklą iš konkurentų. Prekės ženklo identitetas taip pat suteikia vientisumo visai jūsų įmonei, sukuria profesionalų pirmąjį įspūdį, o vėliau ugdo pasitikėjimą prekės ženklu. Pasitikėjimas = pardavimai.
Firminio stiliaus pagrindą sudaro: logotipas, spalvos, šriftai ir grafiniai elementai, tačiau tai nėra vienintelės firminio stiliaus detalės, kurių verslui gali reikėti. Į firminį stilių gali įeiti visos pozicijos, kurios reikalingos marketingo planams įvykdyti, pvz.: socialinių tinklų stilius, plakatų, vizitinių ir stendų dizainas, drabužių ir uniformų dizainas, automobilių, langų apklijavimai, katalogų dizainai ir pan.
Firminio stiliaus sukūrimo kaina priklauso nuo specialisto patirties ir kuriamo firminio stiliaus apimties. Kiekvienas specialistas turi savo įkainius, kurie duoda gaires, tačiau visiškai neapsprendžia, kokios kokybės firminį stilių gausite.
Firminio stiliaus sukūrimo laikas gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, metų ar daugiau. Lygiai taip pat kaip kaina, firminio stiliaus sukūrimo laikas varijuoja priklausomai nuo apimties ir dizainerio užimtumo. Taip pat į laiko sąvoką reikėtų įskaičioti ir pasiruošimo darbus, korekcijas, kliento įsitraukimą (kaip greitai jis sureaguoja į pateiktus konceptus ir pan.)
Firminį stilių gali sukurti profesionalus grafikos dizaineris, turintis dizaino programų, spalvotyros, tipografijos ir dizaino sistemų kūrimo žinių.
Firminio stiliaus kūrimo ir formavimo paslaugas užsakinėja verslų savininkai, įkūrėjai ar atstovai. Tie, kuriems rūpi verslo įvaizdis, norima jį sukurti naujai/atnaujinti seną ar patobulinti esamą stilių.
Užpildykite užklausą pas grafikos dizainerį, kurio stilius artimas jūsų lūkesčiams. Jeigu mano dizaino stilius Jums artimas, su manimi galite susisiekti el. paštu info@dalmantaite.com ir daugiau papasakoti, nuo ko pradėti!
Paslaugos
Logotipo kūrimas
- Unikalus, profesionalus logotipas
- Logotipo pozicionavimo vadovas
Vizualinio identiteto formavimas
- Unikalus, profesionalus logotipas
- Brandbook (stiliaus knyga)
- Nemokamos konsultacijos ir patarimai 12 mėn. po sukūrimo
Socialinių tinklų įvaizdžio kūrimas
- Suformuojamas unikalus soc. tinklų vizualų stilius
- Suteikiami lengvai redaguojami šablonai
Kodėl neabejoju, kad galiu jums padėti?
Mano nuomone, susikurta dizaino sistema taupo laiką ir pinigus - naudojimui paruošti šablonai, paletės ir taisyklių rinkiniai trumpina laiko kaštus, praleidžiamus prie įvairiausių kampanijų vizualizavimo. Optimizuokime ir dizaino procesus jūsų versle - aš pasirengusi padėti tai padaryti.
Kontaktai
info@dalmantaite.com
+370 669 20 950
(+ WhatsApp)
Linkedin
Rekvizitai
Dovilės Dalmantaitės indv. v.
Pažymos nr. 882339
© Dalmantaite.com | 2022