logotipu kurimas

Pasitikrinkite, ar nedarote šių branding’o klaidų (2 dalis)

Pirmojoje įrašo dalyje jau kalbėjome apie tai, kad vizualinis identitetas yra svarbu ir jį susikurti verslui yra būtina. Būtina tik tam verslui, kuris siekia užaugti didelis ir tapti pelningas.

Šioje dalyje paminėsiu dar tris klaidas, kurių reikėtų vengti.
Aratu Design

4. Manote, kad logotipas = firminis stilius

Logotipas – tik viena detalė visame vizualinio stiliaus paveiksle. Taip, jis yra svarbus, tačiau jis vienas pats neformuoja ir niekada nesuformuos identiteto. Kadangi tokia klaidinga logotipo tapatinimo su visu firminiu stiliumi mintis yra jūsų galvoje, jūs automatiškai pradedate iš logotipo reikalauti per daug – norite į jį sutalpinti viską – ką darote, kaip tai darote, su kuo tai darote ir kodėl tai darote. Tai klaidinga. Pasaulinio lygio profesionalai grafikos dizaineriai vienbalsiai sutaria – logotipas turi turėti vieną žinutę. Ir ta žinutė neskamba taip: “drambliukas, nes mėgstu drambliukus, neša megztinį, nes aš siuvu megztinius ir yra pašokęs į orą, nes mes aukščiau už visus megztukų kūrėjus”. Šis pavyzdys turi net tris žinutes. Logotipas turi nešti vieną iš jų, o kiti firminio stiliaus ir marketingo elementai komunikuos kitus: jei mūsų logo drambliukas, kad siuvame megztinius galime komunikuoti soc. tinkluose. Kad esame aukščiau už kitus, galime įrodyti vykdami į parodas ar vesdami paskaitas apie tai. Skirtingoms žinutėms – skirtingi būdai jas pasakyti.

Tai kaip turi būti?
Logotipe perteikite tik vieną žinutę

Nesistenkite į logotipą sudėti visų savo verslo vertybių, privalumų ir išskirtinimų. Tam padaryti turite marias kanalų ir būdų - paklauskite bet kurio marketingo specialisto. Logotipas skirtas identifikuoti prekinį ženklą, todėl jis turi būti: 1) pakankamai originalus 2) tinkamas vykdomai veiklai 3) lengvai įsimenamas 4) paprastas

Susikurkite pagrindines firminio stiliaus pozicijas

Pasikartosiu, bet tai labai svarbu: firminis stilius yra būtinas, tačiau pradžiai galite susikurti tik reikalingiausias pozicijas, kurias vėliau galėsite papildyti naujomis. Pagalvokite apie savo veiklai šiandien reikalingas gaires ir sutelkite dėmesį bei investicijas būtent į tai. Vien tik turėdami logotipą vistiek nežinosite ką su įvaizdžiu daryti toliau - kokias spalvas rinktis, kokius šriftus derinti, kokias nuotraukas ar iliustracijas pasirinkti.

Nacho Studio

5. Nemokate pasirinkti tinkamo specialisto

Grafikos dizainerių specialistų yra tikrai nemažai ir visi jie siūlo panašias paslaugas, yra sukaupę skirtingos patirties ir yra nustatę skirtingas kainas. Jeigu jūs renkatės specialistą remdamiesi tik mažiausios kainos kriterijumi, dažnu atveju liksite nusivylę. Jeigu renkatės didelę kainą, tačiau nemokate įvertinti, ar specialistas tinkamas būtent jums – vistiek liksite nusivylę. Nei asmeninė svetainė, nei 10 metų patirties ar kelios dešimtys atsiliepimų neužtikrina, kad specialistas atitiks jūsų lūkesčius.

Ką turiu omenyje?
Paklauskite svarbiausių klausimų

Norėdami pasirinkti dizainerį, kuris kurs vizualios tapatybės įvaizdį jūsų verslui, paklauskite jo svarbiausių klausimų: 

  • Paklauskite kas įeina į jų siūlomus paketus ir kokias pozicijas gausite. 
  • Papasakokite apie savo prekės ženklą, užduotį ir poreikį. Paparašykite pateikti individualų pasiūlymą, įžvalgas. 
  • Paprašykite moodboard’o – nuotaikos lentos kaip jis įsivaizduoja jūsų prekinio ženklo identitetą. Sutapatinkite jo pasiūlymą su savo vizija – ar sutampa?
  • Paklauskite darbų atlikimo terminų, kaip skaičiuojamos ir kaip apmokestinamos korekcijos.
  • Pasiteiraukite kaip dizaineris sprendžia ginčus, jei galutinis darbas nepateisins jūsų lūkesčių, kaip elgsis, jei vėluos pristatyti darbus. 
Panagrinėkite dizainerio portfolio

Skirkite dėmesio portfolio peržiūrėjimui. Dizainerio darbus vertinkite objektyviai – įsižiūrėkite, ar dizainerio stilius atitinka stilių, kurio norite jūs. Jeigu dizaineris labiau kuria vintažinius, klasikinius identitetus, kuriose gausu iliustracijų, o jums reikia futuristinio, grubaus identiteto, vargu ar liksite patenkinti šiuo bendradarbiavimu. Lygiai taip pat kaip renkamės drabužius ir batus tik mūsų stiliui artimose parduotuvėse, taip ir reikėtų rinktis dizainerį – pastebėti jo stilių, braižą ir nuspręsti, ar jis tinkamas jūsų prekės ženklui.

Išsiaiškinkite dizainerio darbo procesą

Pasiteiraukite, koks specialisto darbo procesas. Kiekvienas specialistas dirba skirtingai, taiko skirtingus metodus. Geras dizaineris visada savo darbo procesu dalijasi ir įtraukia į jį klientą. Praktika rodo, kad kuo daugiau klientas dalyvauja identiteto kūrime, tuo geresnis rezultatas gaunasi. Geras dizaineris moka panaudoti kliento žinias apie savo prekės ženklą ir sritį tam, kad sukurtų kokybiška identitetą. Jei dizainerio kūrybos procese nėra numatytas susitikimas su jumis, apklausa ar klausimynas, eskizinių variantų siuntimas ir rodymas, inspiracijų dalijimasis – gali būti, kad kalbate ne su tuo specialistu, kuriam turėtumėte patikėti identiteto kūrimą.

Forbeck Design

6. Firminį stilių formuojate ir kuriate taip, kad būtų gražu jums

Taip, jums yra leidžiama ir galbūt netgi privaloma džiaugtis savo kuriamu prekės ženklu ir turėti savo nuomonę apie viską, kas su juo vyksta. Tačiau reikėtų nepamiršti kam tas prekės ženklas yra skirtas – ar jis – tik jums patiems? Formuodami identitetą galvokite apie savo idealų klientą, tikslinę auditoriją – kas jiems būtų gražu ir kas jiems svarbiausia? Ar ekonomiškos picerijos tikslinis vartotojas, kuris nori pigiai papietauti, įvertints į odą įrištus meniu? Ar vyriško grožio salono tikslinis vartotojas atkreips dėmesį į švelnias, moteriškas reklamas, net jei jos bus super gražios?

Tai ar jums turi būti gražu ar ne?
Viską vertinkite per tikslinės auditorijos prizmę

Nesvarbu ar jums reikia tvirtinti dizainerio sukurtą firminį stilių ar banerį reklamai: viską vertinkite per tikslinės auditorijos prizmę. Visada prisiminkite kam yra skirtas prekės ženklas, kokį žmogų jis yra orientuotas pritraukti ir kaip būtent tas žmogus vertins tai, ką pamatys. Žinoma, jūs irgi esate žmogus, tačiau jeigu jūsų charakteristika nesutampa su jūsų tikslinės auditorijos charakteristika, jūs negalite pasikliauti tik savo nuomone.

Dizainas neturi būti tik gražus, jis turi veikti

Galbūt kažkokie sprendimai gali atrodyti ne tokie ir gražūs, neišdailinti ir netobuli. Bet jeigu jie veikia - ar reikia kažką keisti? Pritraukia tikslinę auditoriją, atkreipia jos dėmesį ir generuoja pardavimus, skleidžia tinkamą žinutę ir ją supranta galutinis klientas. Tai yra svarbiausi aspektai, pagal kuriuos vertiname dizainą. Ir protingiausia būtų su tuo susitaikyti, net jeigu jums asmeniškai nepatinka geltona spalva, o jūsų prekės ženklas - visas geltonas.

Labai tikiuosi, jog straipsnis buvo naudingas ir pasisėmėte įkvėpimo, pastebėjote savo klaidas ir sužinojote kaip jas spręsti. Jeigu nusprendėte deleguoti darbus ir pagerinti savo verslo įvaizdį, primenu apie savo teikiamas paslaugas:

Logotipo kūrimas

  • Unikalus, profesionalus logotipas
  • Logotipo pozicionavimo vadovas

Vizualinio identiteto formavimas

  • Unikalus, profesionalus logotipas
  • Brandbook (stiliaus knyga)
  • Nemokamos konsultacijos ir patarimai 12 mėn. po sukūrimo
!

Socialinių tinklų įvaizdžio kūrimas

  • Suformuojamas unikalus soc. tinklų vizualų stilius
  • Suteikiami 9 pavyzdžių redaguojami šablonai

Pirmoji šio straipsnio dalis yra čia

Leave a comment:

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA