grafinio dizaino paslaugos

Pasitikrinkite, ar nedarote šių branding’o klaidų (1 dalis)

Verslas susideda iš daugybės įvairių dalių, kurių kiekviena yra itin svarbi ir prisideda prie verslo sėkmės. Pasirūpinti reikia viskuo: kokybišką preke/paslauga, klientų aptarnavimu, buhalterija, konkurencija ir, žinoma, įvaizdžiu. Ar tik nesuteikėte įvaizdžiui žemiausio prioriteto?

Šiame straipsnyje paminėsiu dažniausiai pasitaikančias branding'o klaidas ir pasidalinsiu pasiūlymais kaip jas ištaisyti.
Kingdom & Sparrow

1. Vengiate susikurti prekės ženklo firminį stilių ir vizualią tapatybę

Viena iš pagrindinių klaidų, kurią daro nauji verslai – vengia, atidėlioja arba visai neįvertina prekės ženklo firminio stiliaus svarbos. Kaip galima sukurti WEB svetainę, PDF skrajutę ar vizualą soc. erdvėms, jeigu nėra jokios vizualios tapatybės? Juk vistiek reikia parinkti kažkokias spalvas, šriftus, fotografijų stilių ir suformuoti unikalų, tik jūsų veiklai būdingą braižą. Kaip patiekalo negalime pagaminti be recepto ir ingredientų, taip ir įmonės įvaizdžio nesukursime be bent jau pačių pagrindinių gairių, kuriomis remiantis jūs arba dizaineriai kurs vientisą prekės ženklo tapatybę.

Kokią naudą teikia profesionalus firminis stilius?
Taupo jūsų laiką ir pinigus

Investuokite vieną kartą į firminio stiliaus gaires ir taip sutaupysite savo laiko bei pinigų. 

1) Jums nebereikės kiekvieną kartą galvoti kaip pateikti savo verslo medžiagą, kokia ji bebūtų – visos gairės jau bus sugalvotos

2) Darydami dizainus pagal gaires, dizaineriai užtruks mažiau laiko, ko pasekoje – jų paslaugos jums kainuos mažiau

Kelia pasitikėjimą ir gerina reputaciją

Vientisas firminis stilius kelia jūsų tikslinės auditorijos pasitikėjimą jumis. Įsivaizduokite, jei jūsų mėgstamas prekinis ženklas keistųsi kas met ir įgautų naujas spalvas, naujus šriftus, keistų komunikacijos nuotaikas ir toną. Pamėgote prekinį ženklą vienokį, o jis keičiasi dažnai, nereguliariai ir neranda “sau vietos”. Greitai prarastumėte pasitikėjimą prekės ženklu. Manau, jog nenorite kurti prekės ženklo, kuriuo pasitikėjimą praras jūsų auditorija.

Palieka gerą pirmą įspūdį

Pirmas įspūdis svarbus visur: darbo pokalbyje, pirmame pasimatyme, susitikime su verslo partneriu ir, be abejo, pristatant savo prekinį ženklą tikslinei auditorijai. Prekiniai ženklai, kurie skiria dėmesio ir turi kokybišką firminį stilių, dažniau palieka gerą įspūdį nei tie prekės ženklai, kurie tam dėmesio visiškai neskiria. Kam praleisti šansą padidinti tikslinės auditorijos susidomėjimu jūsų prekės ženklu?

Padeda formuotis pelningam verslui

Statistiškai vienam žmogui kažką pamatyti reikia vidutiniškai 7 kartus, kad jis tai nupirktų. Su vientisu vizualiu firminiu stiliumi jums ir tereikės tų septynių ar net mažiau kartų. Su vis skirtingais vizualais ir komunikacija šį skaičių galite padidinti dešimčia kartų ir daugiau. Kam apsunkinti pardavimo kelią neaiškiomis ir vis skirtingomis žinutėmis, kurios atrodo kaip vis kito prekinio ženklo?

Ir tai – tik mažoji dalis to, ką verslui duoda patrauklus vizualas. Kasdien bendraudama su žmonėmis, ir ypač moterimis, žinau – dauguma myli akimis. Dauguma atvirauja, kad graži pakuotė gali ženkliai padidinti šansą, jog daiktą įsigys vietoje to, kuris atrodo ne taip patraukliai. Galbūt ir patys esate kada nors pasirinkę kažką tik dėl gražaus dizaino? 😁

Anastasia Dunaeva

2. Apsigaunate sutaupymo iliuzija ir perkate itin pigias paslaugas

Pigu niekada nėra lygu geriausiai kokybei, kokios esate verti. Suprantu jūsų norą sutaupyti ir galbūt investuoti pinigus kitur, tačiau kodėl manote, kad logotipas ar firminis stilius nėra vertas tokių pačių ir vienodo svarbumo investicijų? Gali pasirodyti, kad susikurti logotipą už 50 EUR – super deal’as. Tačiau už tokią kainą gausite logotipą, kurį vistiek reikės po kiek laiko perkurti iš naujo. Niekas negali skirti pakankamai laiko, negali atlikti pilnos ir nuodugnios analizės, geriausio sprendimo ieškojimo už tokią sumą. Ateityje vistiek turėsite persikurti logotipą profesionaliai, o tai reiškia, kad turėsite išleisti dar pinigų tam pačiam dalykui kurti. Esmę supratote. Jei jūsų verslas dar tik apšilimo stadijoje – testuojate rinką, renkate informaciją, analizuojate produktą/paslaugą ir jos aktualumą – į logotipą neverta investuoti visai. Susikurkite bet ką patys – įrankių tam yra apstu. Tokiu būdu nežeminsite dizainerio siūlydami keliasdešimt eurų už jo darbą, neliksite nepatenkinti, kad per brangu ir turėsite logotipą. Kai verslas paaugs ir pradės uždirbti – investuokite į profesionalų logotipą pas kvalifikuotą specialistą. Mane, pavyzdžiui. 😁 

Jau reikia profesionalaus įvaizdžio. Ką daryti?
Investuokite į svarbiausias prekinio ženklo pozicijas ir kurkite jas pamažu

Pradėkite nuo svarbiausių firminio stiliaus dalykų, kurie leis startuoti verslui: užsisakykite logotipo kūrimo, spalvų ir šriftų komunikacijai parinkimo, socialinių tinklų įvaizdžio ir reklaminių maketų stiliaus sukūrimo paslaugą. Įvertinkite, kokių pozicijų jūsų veiklai reikia labiausiai šiandien. Pasitarkite su dizaineriu ką jis gali jums pasiūlyti ir kaip rekomenduoja kurti pozicijas. Visos kitos pozicijos, kurių nereikia dabar - gali palaukti.

Jeigu negalite investuoti pinigų, pasiūlykite dizaineriui barterinius ar pusiau barterinius mainus

Ne visi dizaineriai sutiks dirbti už jūsų paslaugą ar produktą, tačiau kompromisą rasti galima ir jo ieškoti reikėtų. Dalinis atsiskaitymas pinigais, o kitos paslaugų kainos padengimas barteriniais mainais gali būti jūsų išsigelbėjimo ratas. Galite pasiūlyti visokių naudų, kurios nebūtinai susiję su jūsų verslu tiesiogiai - pasiūlykite naudingų kontaktų, jei tokių turite, atveskite dizaineriui pelningą klientą, gaukite kvietimus į uždarą renginį, suteikite reklamą ir pan.

Studentams ir nepatyrusiems dizaineriams palikite lengvesnius darbus

Taip, kažkada ir aš buvau studentė ir neptyrusi dizainerė ir galiu pasakyti, kad firminio stiliaus kūrimas yra viena sudėtingiausių užduočių nepatyrusiam specialistui. Galite naudotis studentų ir jaunų specialistų pigesne darbo jėga, tačiau rekomenduoju jiems palikti maketavimo darbus jau pagal sukurtą stiliaus knygą ir gaires. Susikurkite firminį stilių pas profesionalą, o jį gyvendinti ir kurti vizualus pagal tą stilių jau galite patikėti jauniems dizaineriams.

Onfire Design

3. Formuojate prekės ženklo identitetą patys

Pabandyti niekada niekas nedraudžia. Jeigu turite tame žinių ir laiko – valio, labai už jus džiaugiuosi. Jeigu prekės ženklo įvaizdis yra tik dar viena nesibaigianti užduotis milijono užduočių sąraše – gailiuosi jūsų ir rekomenduoju šiek tiek darbų deleguoti specialistams. Mano viena klientė man rašo:

“Labas rytas, Dovile, darbuojuos su savo asmenine instagram paskyra ir, žiūrėdama jūsų paruoštą tinklelį, vis kartoju sau ir kolegei -  kaip vis tik reikia leisti darbą atlikti specialistams. Tad tik norėjau asmeniškai pasakyti - ačiū labai! Esu labai patenkinta, iki to tam skyriau tikrai neproporcingai ir neracionaliai daug laiko, o rezultatai buvo ant tiek prasti, kad išvis dingo noras bet ką daryti ta tema 🙈". 

Klientė puikiai ten viską darė pati – kiekvienas postas buvo darytas lyg kito žmogaus. Net aš užpavydėjau tokio kūrybiškumo. Tačiau nors klientė kūrybiška, iš jos žinutės su pagalbos prašymu supratau, kad visgi ji nori daryti tai, ką jai reikia – gaminti kosmetiką, eiti į susitikimus su partneriais, pasiruošti susirinkimui, vakarą praleisti su šeima, o ne maketuojant Instagram postus.

Pavargote viską daryti patys. Tai ką tada?
Samdykite dizaino darbams specialistus, kurie išmano savo darbą

Tai ne tik padės nuimti nuo jūsų pečių papildomą krūvį, bet ir galvos skausmus bei stresą, kurį patiriate nardydami nepažįstamuose vandenyse. Specialistas ne tik atliks pavestas užduotis, bet duos įžvalgų, patarimų. Aš visada savo klientams duodu įžvalgų, o jie pasirenka jas priimti ar atmesti, tačiau visuomet patiriame tikrai fainų diskusijų, kurios duoda naudos tiek klientui, tiek man pačiai.

Jei norite kurti patys, kurkite pagal profesionalo sukurtas gaires

Jei vis dėl to kursite įvaizdį patys taupymo ar kitais sumetimais, naudokitės tuo pačiu patarimu, kaip ir su studentais - investuokite į profesionalų firminį stilių ir maketuokite pagal sukurtas gaires. Bus mažiau vietos klysti, lengviau formuosite vientisą identitetą ir jūsų verslas po truputį įgaus visas vientiso stiliaus naudas. Be to, užtruksite šiek tiek trumpiau, galėsite skirti laiko ir nedarbui. 😁

Labai tikiuosi, jog straipsnis buvo naudingas ir pasisėmėte įkvėpimo, pastebėjote savo klaidas ir sužinojote kaip jas spręsti. Jeigu nusprendėte deleguoti darbus ir pagerinti savo verslo įvaizdį, primenu apie savo teikiamas paslaugas:

Logotipo kūrimas

  • Unikalus, profesionalus logotipas
  • Logotipo pozicionavimo vadovas

Vizualinio identiteto formavimas

  • Unikalus, profesionalus logotipas
  • Brandbook (stiliaus knyga)
  • Nemokamos konsultacijos ir patarimai 12 mėn. po sukūrimo
!

Socialinių tinklų įvaizdžio kūrimas

  • Suformuojamas unikalus soc. tinklų vizualų stilius
  • Suteikiami 9 pavyzdžių redaguojami šablonai

Leave a comment:

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA