Kodėl klientui visada pateikiu moodboard’ą prieš kuriant pasiūlymus?

Noriu papasakoti kodėl negaliu Jums sukurti logotipo, vizualinio identiteto ar socialinių tinklų dizaino tik pagal atsakytą klausimyną ar pateiktą užklausą. Man trūksta patirties? Profesionalumo? Tikrai ne.

Šį straipsnį noriu skirti savo būsimiems klientams - kodėl bendradarbiavimo procesas yra ištempiamas iki šio papildomo žingsnio: kurtis moodboard'ą?
Mano kurtas moodboard'as klientui

Sąvokas suvokiame skirtingai

Raudona gali būti kraujo, raudona gali būti vyšnių, raudona gali būti plytų atspalvio. Vieniems žodis „modernu“ asocijuojasi su švaria ir neperkrauta estetika, kitiems gi – tai jau kažkas futuristiško. Kadangi aš dirbu su vizualais, su vaizdu, visada stengiuosi ir komunikuoti vaizdu. 

Būna atvejų, kai klientas, rodos, labai tiksliai papasakojo savo viziją telefonu, dar atsakė į klausimyną ir kelis kart užkcentavo dalykus, bet dizaineris juos suvokia visiškai kitaip, įsivaizduoja kitaip, kitaip ir išpildo. Tuomet susiformuoja konfliktas: klientas negavo to, ko norėjo. Arba variantai jį taip nustebino, kad net nebesinori susimokėti už darbus dizaineriui… 😁

To išvengti padeda kalbėjimas vaizdais. Paprasta? O taip, bet labai veiksminga. Ne tik kad priverčiu klientą paieškoti pavyzdžių pačiam arba atsiųsti viską, ką jis jau turi išsisaugojęs, bet ir daug vaizdų parodau pati. Galų gale, kai jau viską apsitariame, DAR KARTĄ pasitvirtiname viziją per moodboard’ą. 

Mano kurtas moodboard'as klientui

Kas yra moodboard’as?

Moodboard’as (čia) – nuotaikos lenta, vizualų ir spalvų rinkinys, padedantis apibrėžti ir iliustruoti viziją, stilistinę kryptį, kurios sieksime. 

Tai tiesiog vieno lapo vizualų rinkinys, kuriame – per kitus, jau egzistuojančius pavyzdžius susidėlioju viziją, ką noriu pateikti klientui: kokio stiliaus logotipą siūlysiu, kokią spalvų paletę bandysiu įgyvendinti, kokie grafiniai elementai galės realizuotis kartu ir pan. Tai, ką klientas mato moodboard’e, panašius dalykus matys ir galutiniuose variantuose, kuriuos sukursiu ir atsiųsiu peržiūrai. Moodboard’as – tarsi jausmas ir vizija, kaip atrodys galutinis produktas. Jis labai apsaugo nuo netikėtumų, nesusipratimų ir nesusikalbėjimų. Be to, moodboard’ą sukurti neužtrunka tiek, kiek visą brandbook’ą, tad šis kūrybos etapas – lengvai koreguojamas, taisomas ir tobulinamas. 

Po šio etapo abu: ir dizaineris, ir klientas yra „on the same page“. 

Pavyzdys

Dalyvavau logotipo kūrimo konkurse. Jame dalyvavo dar… 550 grafikos dizainerių iš viso pasaulio. 

Kliento brief’as:

„Džiaugiamės galėdami paskelbti „PhoneAura“, mūsų naujos internetinės parduotuvės, kurioje specializuojamės mobiliųjų telefonų dėkliukų srityje, logotipo dizaino konkursą. „PhoneAura“ siūlo platų madingų, stilingų ir patvarių mobiliųjų telefonų dangtelių asortimentą, leidžiantį klientams išreikšti savo unikalią asmenybę per telefoną. Ieškome patrauklaus ir įsimintino logotipo, kuris atspindėtų mūsų prekės ženklo esmę.“

(versta iš anglų k.)

Klientas vėliau patikslino, kad logotipas turi būti tik žodinis – be jokių grafinių elementų ar simbolių. 

 

Aš iš karto pasibraukiau žodžius: „madingų“, „stilingų“, „patvarių“, „leidžiantį klientams išreikšti savo unikalią asmenybę per telefoną“. Jie buvo mano atspirties taškas. Sukūriau 3 variantus-pasiūlymus:

Žinoma, su klientu pabendrauti ir pasitikslinti daugiau detalių nebuvo galimybės, todėl kiekvienas dizaineris kaip suprato, taip padarė. Aš galvojau apie stilių, madingumą ir šiuolaikines tendencijas. Galvojau apie konkurentus (BURGA, IDEAL OF SWEDEN, CASTEIFY ir pan.). Galvojau apie tai, kaip logotipas atrodys ant pačių dėklų. Galvojau apie tą individualumą ir išskirtinumą, kurį klientas norėjo perteikti logotipu. Klientas taip pat pažymėjo, kad logotipo norėtų rafinuoto, prabangaus, abstraktaus, labiau moteriško, nei vyriško. Visas detales „susirinkusi“ sukūriau variantus ir pateikiau klientui, tačiau mano darbai liko nepastebėti ir neįvertinti. 

 

Konkursą laimėjo:

Kiti variantai, kurie buvo kliento teigiamai įvertinti ir jam patiko:

Išvados

Aš, deja, brief’o nesupratau teisingai. 

Jeigu būčiau galėjusi pabendrauti su klientu daugiau ir išsiaiškinti, kokie tie dėkliukai bus, kokia jo tikslinė auditorija ir kokiomis aplinkybėmis jie bus pardavinėjami – būtų buvę daug paprasčiau pasiūlyti tinkamą variantą. 

Gal klientas net neženklins dėkliukų. Gal kliento dėkliukai – labai ekonominės klasės ir skirti daugiau masinei, nei kažkokiai nišinei auditorijai. Gal klientas jais prekiaus salelėje, kuri – technikos reikmenų parduotuvėje ir ten viskas labai „tech style“? Man buvo per daug klausimų, kad galėčiau pasiūlyti tinkamus variantus, nes krypčių kaip galima tai įgyvendinti – labai daug. 

Ar mano variantai buvo niekam tikę? Tikrai ne. Netiko tik šiam atvejui. 

 

Taigi, kelių sakinių dizaineriui pateikti kartais neužtenka. Smagu, jeigu jis atspės arba vienas iš 551 – atspės, ką turite omenyje. Bet tikrai lengviau iki galo pasikalbėti kas yra reikalinga ir rezultatas džiugins, norėsis už jį sumokėti ir iškart papuošti verslą naujais dizaino atributais. 😊 

Linkėjimai

Linkiu į savo verslo įvaizdį žiūrėti šiek tiek rimčiau – skirti laiko ir įdirbio, pasigilinti daugiau ir su dizaineriais pasidalinti savo mintimis. Kartu – jūs ir aš, savo srities sepcialistai, galime sukurti bombinių dizainų, kuriais galėsime didžiuotis abu! 

sėkmingas startas

Reikalingas logotipas? Pasikalbėkime.

Du profesionalai savo srityse - Jūs ir aš - kartu pasieksime geriausio rezultato.

Logotipas yra jūsų veiklos parašas. Viską, ką sukuriate ir siūlote savo tikslinei auditorijai, pažymite ir pasirašote su logotipu. Sukurkime jį modernų, išskirtinį ir ilgaamžį.

 

Nežinote nuo ko pradėti? Pradėkime nuo pokalbio. 

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA